Číma odpady s.r.o. Písek a kačírekInformace o písku

Něco o písku

Písek je vlastně směs drobných kamínků různého původu. Hmotnost je různá dle vlhkosti. Písků je celá řada a seznámíme vás se základními druhy.

Stavební písky

Jsou písky dodávané z pískovny povrchovým těžením. V Liberci a okolí jsou známé pískovny Václavice nedaleko Hrádku nad Nisou a pískovna Řasnice nedaleko Frýdlantu v Čechách.  Známe písky tříděné a netříděné (tzv. přepad). Hustota písku je cca 1500-1700 kg/m3 dle vlhkosti.

Tříděné stavební písky

Písek je označen dle síta, kterým prošel. Například písek 0-4 (malťák) obsahuje částice od prachu do 4mm, obdobně často používaný písek 0-8 (betoňák) od prachu do 8mm. Nikdo však nedokáže garantovat poměr těchto rozměrů. Takže když jste loni namíchali kvalitní beton z 0-4, neznamená to, že letos dodaný písek bude naprosto stejně skvělý. Může obsahovat více prachu a nepomůže vám ani přidání betonu. Toto lze částečně eliminovat dodáním písku praného, který prachové částice neobsahuje, ale zase nedá použít do omítek a štuků.

Tříděné technické písky

Jsou písky sklářské, sportovní a slévárenské. Jsou dodávány sušené se standartní hmotností 1500kg/m3. Jsou vždy plavené s výjimkou křemenné moučky. Z běžného použití jsou vhodné na zásyp zámkové dlažby, doskočiště na hřišti, pro jezdecké sporty apod. Druhů je nepřeberně je nutno vyhledat ten správný typ dle zákazníka.

Písek pro pískoviště.

Dodáváme s certifikátem nezávadnosti a jednoznačně preferujeme obyčejný 0-4 malťák. Vaše bábovičky budou pevné a stabilní. Lze ovšem dodat speciální tříděný a balený písek bílé barvy. Je balený v 25kg pytlích, sušený.

Speciální služba Dodáváme až do vchodu posypový písek na zimu a to jak čistý, tak i ve směsi s posypovou solí hrubě mletou. Dále lze dodat i balenou sůl na zimní posyp

Číma odpady s.r.o.
Londýnská 10/99
460 01 Liberec XI-Růžodol I

Telefon:(+420) 482 710 089
Mobil:(+420) 603 503 967
Fax:(+420) 482 712 394
E-mail:info@cimaliberec.cz

Číma odpady © All rights reserved

LIKVIDACE ODPADU
603 503 967

RYCHLE
EKOLOGICKY
PROFESIONÁLNĚ