Našim ctěným zákazníkům

S ohledem na okolnosti, které jsou okolo nás, se snažíme v maximální snaze předejít zastavení našeho provozu. Na prvním místě je především ochrana našich zaměstnanců. Proto jsme tento týden přistoupili na omezení provozu cca o 50% , abychom minimalizovali osobní styk mezi zaměstnanci. Veškeré objednávky přijímáme pouze telefonicky, emailem nebo prostřednictvím našich WWW stránek.

Tímto prosíme zákazníky, aby nám při objednání nahlásili, zda nejsou v preventivní karanténě.  V případě, že v karanténě jsou, prosíme o platbu předem online u nových zákazníků, popřípadě online po vystavení faktury u zavedených zákazníků.  Po příjezdu našich zaměstnanců prosíme předem připravte příjezdovou cestu a omezte úplně osobní kontakt. Zvládneme to i bez vaší pomoci.

Který provoz bude minimálně omezen:

V prvé řadě se budeme snažit udržet provoz na čištění kanalizací a odvozy kalů. V maximální možné míře vyjdeme vstříc.

Musíme si především uvědomit, že momentálně sedíme ve špatném vlaku a čekáme na přestupní stanici kde na nás už čeká správný vlak a vše dostane do starých kolejí. Proto buďme k sobě ohleduplní i v časech budoucích.

Dále touto cestou velice děkujeme všem složkám záchranného systému, prodavačkám apod. za jejich statečnost, mají naší plnou podporu.

 

Děkujeme za pochopení
s úctou všichni naši zaměstnanci.

Číma odpady s.r.o. Technika Recyklační vozidlo KROLL - HELLMERS na podvozku MAN 6x4

Recyklační vozidlo KROLL - HELLMERS na podvozku MAN 6x4

Pokud jste v Libereckém kraji potkali naše vozidlo tak málokdo bude vědět k čemu toto vozidlo slouží. Proto Vám zde podrobněji vysvětlíme jak tento speciál od Německého výrobce KROL - HELLMERS funguje.
Vozidlo jsme si nechali postavit na míru od předního světového výrobce těchto speciálních vozidel s recyklační nástavbou. K tomuto speciálu se naše firma musela vypracovat po mnoha zkušenostech, které jsme nasbírali od roku 1990. 
Na první pohled se toto vozidlo tváří jako lepší fekální vůz. Opak je však pravdou. Vozidlo je vyzbrojeno jednou z nejlépe fungující technologií, která je momentálně na trhu. 

Výhody vozidla a použití recyklační technologie KROLL

Vozidlo s recyklační technologií je velmi výkonný vůz na čištění kanalizací malých i velkých průměrů. Oproti běžným vozům na čištění kanalizací je možnost recyklace tak, že z násátého odpadu vozidlo oddělí pevné částice a vodu zpětně použít na čištění kanalizace. Díky této důmyslné recyklaci je vozidlo schopno na jednom místě pracovat kontinuálně několik hodin. Tímto nedochází k přerušení práce z důvodu nedostatku vody a nedochází k přejezdům pro doplnění vody z hydrantů.  

Recyklační vozidlo KROLL - HELLMERS umí především tyto funkce : 

  • čištění kanalizací všech profilů s následnou recyklací vody odsátou z kanalizace
  • sání kalů sedimentů s velmi velké dálky a velké hloubky
  • přes přečerpávající agregát umí s velmi rychle přečerpat vodu např. zaplavený sklepzaplavené šachty apod. 

Rozdělení nádrže:

Cisterna má za kabinou cca 0,3m3 chladící kapaliny na vývěbu. Zbytek nádrže recyklačního vozidla je rozdělena posuvným pístem na prostor pro "vodu“ a "kal". Tento posuvný píst má dvě aretace. Obsluha stroje si přepážku rozdělí dle toho o jakou zakázku se jedná nebo dle potřeby. Pneumatický posuvný píst má i koncovou polohu na nucené vytlačení obsahu (odpadu) kalové části nádrže. Dále je na nádrži umístěna další pomocná nádrž o objemu 1m3 na zcela čistou vodu. Tato voda slouží například na oplach retenčních nádrží, aby se do místa nedostala voda z recyklace.  

1. poloha: cca 5 000 l vody, cca 6 000 l kalový prostor (vzdušného objemu)
2. poloha: cca 2 000 l vody, cca 9 000 l kalový proctor (vzdušného objemu)

Parametry čerpadel recyklačního vozidla

Vývěva:
Počet 1 kus
Systém vodokružná vývěva
Výrobce CVS
Typ VacuStar WR 4000
Výkon cca 4000 m3/h
Max. vakuum 80 % (200 mbar)

Vysokotlaké čerpadlo:
Počet 1 kus
Systém tříplunžrové tlakové čerpadlo
Výrobek URACA
Typ P 3-45
Výkon 408 l/min.
Tlak 175 bar
Příkon 131 kW
Otáčky 1.800 min-1

Přečerpávací agregát:
Počet: 1 ks
Systém: otočné pístové čerpadlo
Výrobce: Jurop
Typ: VL 14
Výkon: 1.400 l/min.
Max. výkon: 50 mWS (5,0 bar)
Příkon: 20 kW
Počet otáček: 540 min-1

Popis reciklačního procesu nástavby KROLL

 

 

 

Číma odpady s.r.o.
Londýnská 10/99
460 01 Liberec XI-Růžodol I

Telefon:(+420) 482 710 089
Mobil:(+420) 603 503 967
Fax:(+420) 482 712 394
E-mail:info@cimaliberec.cz

Číma odpady © All rights reserved

LIKVIDACE ODPADU
603 503 967

RYCHLE
EKOLOGICKY
PROFESIONÁLNĚ