TATRA Phoenix Combo 12+2 r.v. 2018

Speciální cisternové vozidlo 

TATRA PHOENIX COMBO 12+2

Rok výroby : 2018

Vozidlo TATRA je především vhodné odvoz fekálií, hustých kalů apod. Díky velkému objemu a velmi vysokému výkonu sání je vhodné především na zakázky většího rozsahu. Vzhledem k provedení kombi je vozidlo schopno odsát velmi velký objem odpadu a zároveň pročistit tlakovou soupravou případně ucpanou přípojku nebo přepad do kanalizace. Tak se ušetří za další výjezd vozidla.

Kombinované fekální vozidlo je též vhodné na preventivní čištění ČOV a přečerpávacích jímek. Vozidlo kaly odsaje a ihned vysokotlakou puškou omyje čerpadla. 

Technické parametry vozidla :

Konfigurace náprav : 6x6+1
Motor : tovární zn. PACCAR, typ MX-13, naftový, přeplňovaný turbodmychadlem s proměnnou geometrií VTG a s chladičem plnícího vzduchu, kapalinou chlazený, šestiválcový, přímé vstřikování paliva Common Rail v bloku motoru, zdvihový objem 12.902 cm3 , max. výkon 390 kW ( 530 HP ), max. točivý moment 2.500 Nm

Technické parametry nástavby : 


Objem nádrže : 12 000 litrů kalová nádrž + 2000 litrů vodní nádrž
Vakuokompresor : JUROP
Výkon : 4000 m3/hod
Vysokotlaký hydočistič : do průměru cca DN 250
Délka sacích hadic : 65metrů lze až 80metrů

Zajímavosti vozidla :


Před objednáním vozidla TATRA dal zástupce naší společnosti dotaz do společnosti IBOS a.s. České Budějovice zda by zvládli postavit pro nás nějaké velké cisternové vozidlo do členitého terénu Libereckého kraje. Po několika dnech malovaní a vymýšlení různých variant. Byla nakonec vymyšlena varianta na podvozku TATRA Phoenix 158 s konfigurací náprav 6x6+1 (tzv. tridem) s poslední natáčecí nápravou.Tato varianta nebyla na provoz v ČR v době objednání schválena a bylo nutné čekat na schválení. Po schválení MD ČR společnost PARMA servis České Budějovice ihned sprostředkovala zakázkovou výrobu v TATRA Kopřivnice.  Vozidlo bylo postaveno na zakázku pro naší společnost a tímto začal běh na dlouhou trať. Vozidlo dostalo na podvozek komplet nerezovou nástavbu  od výrobce IBOS a.s. Nástavba je osazena velmi výkonným dmychadlem na sání o výkonu 4000m3/h váha dmychadla se blíží jedné tuně. Nakonec vzniklo jedno z největších vozidel svého druhu v ČR. Díky natáčecí poslední nápravě dostaneme vozidlo i do míst kde jiná velká vozidla mají problém např úzká a klikatá cesta. Díky své velikosti a výkonu je toto vozidlo zatím největším a  nejvýkonnější v našem kraji. Sponntáně vznikl i nápis na vozidle SAJU JAKO KRÁVA a kde jinde by mohl vzniknout než v restauraci u piva s naším grafikem :-). 

ČÍMA odpady s.r.o.